Raj małej księżniczki

Każda mała dziewczynka jest dla swojego taty wyjątkową księżniczką. Mamy tendencję do rozpieszczania swoich pociech. Dlatego nikogo nie dziwią częste zakupy wyszukanych lalek, domów oraz akcesoriów dla nich.

Rynek obfituje w różnego kalibru zabawki. Znajdziemy tu lalaloopsy, klasyczne lalki Barbie oraz kucyki. Króluje kolor różowy, dzięki któremu najłatwiej rozpoznamy regał przeznaczony dla dziewczynek. Czasy się zmieniają, ale zabawki różowe są nieodłącznym elementem każdej księżniczki. To niemal znak rozpoznawczy. Asortyment stale się poszerza i dopasowuje do potrzeb szerokiego grona.

Czym bawią się najmłodsze osobniczki płci pięknej? Popularne są lalki ever after high. Często sięgają również po postacie z bajek. Każda mała pociecha ma ulubioną księżniczkę spośród całego ich szeregu. Posiadanie takiej zabawki w kolekcji jest niemal sprawą życia i śmierci.

Osoby dorosłe mogą patrzeć na zmieniający się rynek z dużą zazdrością. Wybór pozwala na spełnienie nawet najbardziej skrytych marzeń. Niegdyś szanowało się każdą zabawkę. Ogromna ilość dostępnych produktów sprawia, że dzieci szybciej się nudzą. To sytuacja idealna dla sprzedawców, niezbyt ciesząca rodziców.

Okres tzw. ,,księżniczki” mija jednak z wiekiem. Dzieci szybko dorastają i zwracają uwagę na inne rozrywki. Profil stereotypowej dziewczynki zależy również od cech indywidualnych (można je określić genetycznymi). Niektóre dzieci wolą bardziej ,,męskie” rozrywki od samego początku. Dzierżą wśród znajomych dumne miano ,,chłopczyc”.

Comments are closed.