Serie dla najmłodszych

Dzieci doceniają żywe kolory. Bajki okraszone pięknymi barwami są lepiej przyswajane. Ciągłe zmiany wpływają również na podzielność uwagi. Piękne obrazy zajmują oraz intrygują. Dlatego też kolorystyka bajek dla najmłodszych należy do szczególnie jaskrawych.

Ważne jest to, aby dziecko odpowiednio dawkowało kolejne serie. Shopkins czy też Lokomotywy to pozycje przeznaczone dla najmniejszych pociech. Nie powinny one z kolei oglądać przepełnionych przemocą bajek. Niestety, ale XXI wiek jest bardzo wymagający w tym aspekcie. Ciężko przewidzieć, co pojawi się za chwilę na ekranie naszej pociechy. Rodzic musi być stale czujny.

Aby zaintrygować dziecko konkretnym tytułem, można się uciec do małego podstępu. Zakupmy zabawki związane z konkretną serią. Bajka psi patrol zostanie w świetny sposób uzupełniona gadżetami z serii. Dlaczego to takie ważne? Bo dzieci są dociekliwe oraz lubią znane sobie elementy. Na pewno zaciekawią się bardziej bajką, powiązaną z ich codziennymi zabawkami. Koniecznie miejmy to na uwadze.

Pamiętajmy także o tym, że żywe postacie ze szklanego ekranu przenikają również do codziennych zakupów. Możemy je znaleźć na słodyczach, produktach szkolnych czy też wśród ubrań. Starajmy się umiejętnie dawkować emocje oraz nie podążać za wszelką cenę tego typu ścieżkami. Rozpieszczone dziecko ciężko odzwyczaić od dostawania wszystkiego. Rynek zaś oferuje obecnie bardzo wiele…

Narzekają na to rodzice, użerający się na co dzień z ,,wymaganiami”. Nie wolno się jednak dziwić samym dzieciom. Jeżeli zobaczą coś znajomego, zapewne będą dążyły do zakupów tego produktu. Tak działa rynek i producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Comments are closed.